Menu Zamknij

3 oznaki, że powinieneś zmienić pracę

Ludzie, którzy obawiają się zmian potrafią całe życie przepracować w firmie, której idea w żaden sposób nie odpowiada ich zainteresowaniom, a współpracownicy są już dla nich bardziej wrogami niż przyjaciółmi. Ty musisz zrobić wszystko, aby tego uniknąć. Oto 3 oznaki, wskazujące na to, że powinieneś zmienić pracę.

Po pierwsze – kiedy nie masz nawet ochoty wstać, bo wiesz, że będziesz musiała/a iść do tej okropnej pracy. Nie ma nic gorszego niż codziennie wychodzenie do miejsca, którego się szczerze nienawidzi. To najważniejsza oznaka tego, że czas zmienić pracę – bez zbędnego namysłu.

Kolejnym argumentem za zmianą pracy powinni być irytujący współpracownicy lub okrutny szef. Jeżeli idea firmy tak bardzo cię nie przeraża, a jednak pracownicy nie dają ci spokoju i możliwości dobrej pracy – warto przemyśleć czy jest dla ciebie miejsce w tej firmie.

Ważną oznaką przemawiającą za zmianą pracy jest brak możliwości rozwoju. Jeżeli wciąż wykonujesz te same zadania, a szef ani myśli o podwyżce czy awansie dla ciebie to czas wybrać się w inne miejsce, gdzie bardziej docenią twoje umiejętności.