Menu Zamknij

Czego nie mówić na rozmowie o pracę?

Rozmowa o pracę to z pewnością jeden z tych momentów w życiu, w których towarzyszy nam spory stres. Dlatego przygotowujemy się do niej przez dłuższy czas. Chcemy w końcu wypaść jak najlepiej. Dlatego warto wiedzieć, czego na rozmowie o pracę powinniśmy unikać. Czego nie powinniśmy mówić?

Pisałem/am o tym w CV

Rekruter zadaje ci pytanie, a ty błyskotliwie odpowiadasz, że pisałeś o tym w CV, które przesłałeś im wcześniej. To duży błąd! Może zostać odebrany jako coś niesympatycznego. Nawet jeśli zapisałeś daną informację w swoim CV, powtórz ją jeszcze raz podczas rozmowy. Być może rekruter po prostu chce usłyszeć o tym coś więcej lub po prostu zapomniał czytając kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt CV.

Nie mam pytań

Na koniec zostaniesz poproszony o zadanie pytań, które zaprzątają ci głowę. Twojej sytuacji z pewnością nie poprawi brak pytań. Na pewno znajdzie się coś co cię zainteresuje, o co będziesz chciał się dopytać. Zapytaj może o techniki pracy, dopytaj o zespół lub doprecyzuj czym konkretnie miałbyś zajmować się w firmie i jakie projekty będziesz realizować.

rozmowa o pracę