Menu Zamknij

Event manager – kim jest i czym się zajmuje?

Event management to dziedzina, która coraz częściej spotykania jest na uniwersytetach. Coraz więcej uczelni tworzy kierunki podyplomowe czy edukuje przyszłych event managerów. Kim jest event manager i jakie są jego zadania?

Event manager to osoba zajmujące się przede wszystkim organizacją wszelkiego rodzaju spotkań, konferencji, przyjęć i eventów biznesowych. Osoba ta doskonale zna każdy aspekt dziedziny event marketingu. Doskonale wie jak ważne dla firmy są spotkania i eventy. Wie też jak powinny one wyglądać, aby przyniosły odpowiednie korzyści.

W zawodzie event managera niezwykle ważna jest odpowiedzialność, umiejętność gospodarowania czasem, ale i charyzma, aby odpowiednio rozdzielać zadania i dyrygować ludźmi. Nie obejdzie się bez umiejętności dobrej komunikacji. Event manager pracuje z wszelkiego rodzaju firmami i musi potrafić odpowiadać na każde wymagania.

Samo powstanie tego zawodu, a nawet kierunku studiów wskazuje na to jak ważnym elementem biznesu są kontakty. Jedno spotkanie, konferencja czy event może wprowadzić niemałe zmiany w działaniu firmy, oczywiście niezwykle korzystne.