Menu Zamknij

Jak lepiej skoncentrować się w pracy?

Brak koncentracji może znacznie osłabić efekty naszej pracy i mocno nas zniechęcić. Jeżeli najmniejszy bodziec potrafi nas rozproszyć, tracimy masę czasu, który mógłby być wykorzystany w o wiele bardziej ambitny sposób. Jak polepszyć swoją koncentrację w czasie pracy?

Najważniejsze jest wypełnienie potrzeb, o które domaga się nasz organizm. Trudno przecież skupić się kiedy jesteśmy głodni, spragnieni czy niewyspani. Dorosły człowiek powinien spać co najmniej 7 godzin dziennie, a w czasie pracy nie powinniśmy odczuwać głodu czy też pragnienia. Dla dobrego samopoczucia i efektywności pracy, niezwykle ważne jest odpowiednie nawadnianie.

W zbudowaniu odpowiedniej koncentracji może pomóc aktywność fizyczna. Aktywny wypoczynek nawet na zwykłym spacerze może już w pewnym stopniu pomóc skupieniu w pracy. Mózg dotlenia się i pracuje na wyższych obrotach. Oprócz tego pamiętajmy jednak o chwilach relaksu. Bez momentów zwykłego lenistwa i bezczynności organizm również nie będzie poprawnie funkcjonował.