Menu Zamknij

Jak walczyć ze stresem w pracy?

Stres i niepokój, który odczuwamy w związku z pracą to dość powszechne zjawisko. Nadmiar obowiązków i odpowiedzialność, którą mamy wobec naszych klientów może być przytłaczająca. Stres może spowodować, że będziemy odczuwać niechęć do naszej pracy i gorzej wykonamy nasze obowiązki. Jak radzić sobie ze stresem w pracy?

Podstawą jest przepracowanie problemu z samym sobą. W swojej głowie musimy mieć świadomość tego, że praca mimo, że jest znaczącą częścią naszego życia – nie jest całym naszym światem. Dlatego kiedy wracamy do domu powinniśmy zresetować umysł i zająć się czymś co lubimy. Może rozwinąć swoją pasję, spędzić czas z rodziną, pójść na spacer z psem i oderwać swoje myśli od obowiązków.

Koniecznością jest też dłuższy wypoczynek przynajmniej raz do roku. Każdy zasługuje na wakacje między pracowitymi miesiącami. Przynajmniej na ten jeden tydzień powinniśmy oderwać się całkowicie od wszystkiego co związane z pracą i zapomnieć o całym świecie. W ciągu urlopu ważny jesteś tylko ty i relaks.

praca, stres w pracy