Menu Zamknij

Podróż służbowa z dzieckiem?

Bez wątpienia dla każdego rodzica rozłąka z dzieckiem to niemała udręka. Bez przerwy myślimy tylko o nim i o tym czy jest bezpieczne. Problem powstaje gdy samotny rodzic zostaje wysłany w podróż służbową, a maluch nie ma z kim zostać. Czy podróż służbowa z dzieckiem jest możliwa?

Kodeks Pracy w pewnym stopniu przewidział ten problem. Zabronione jest bowiem wysyłanie pracownika, który opiekuje się dzieckiem do 4. roku życia w delegację bez jego zgody. Jednak wraz z ukończeniem czterech lat naszej pociechy, problem nie znika. Kiedy dziecko nie ma z kim zostać, stajemy przed nie lada wyzwaniem. Niedopełnienie obowiązków wobec pracodawcy może skutkować bowiem wypowiedzeniem umowy.

Dlatego coraz więcej pracowników decyduje się (w miarę możliwości) na podróż biznesową z dzieckiem. Coraz więcej hoteli oferuje opiekę na dzieckiem lub pokoje zabaw, w których maluch jest pod stałą kontrolą. Taki wyjazd mógłby być dla naszego dziecka dużą przygodą. Czas, którego nie musimy poświęcać pracy, możemy wykorzystać na zwiedzanie nowych miejsc, spacery i mnóstwo innych aktywności.