Menu Zamknij

Podróże biznesowe w czasach koronawirusa

Choć pandemia opanowała cały świat, a podróżowanie stało się dla większości z nas odległym marzeniem, podróże biznesowe są nadal możliwe. Hotele w Polsce i są otwarte dla podróżujących służbowo. W innych krajach sytuacja wygląda różnie. W niektóre miejsca pojedziemy bez problemu nie tylko w podróż biznesową, a w niektóre nie uda nam się polecieć wcale. Jak wygląda podróżowanie biznesowe w czasach pandemii?

Gospodarka nie może stanąć w miejscu. Dlatego mimo pandemii, z zachowaniem wszelakich obostrzeń, podróże o charakterze biznesowym są nadal możliwe. Może być to konieczne do pozyskania istotnego klienta czy ustaleniu nowych regulacji z jednym z kluczowych współpracowników. Jak powinien wyglądać wyjazd służbowy, aby był w pełni bezpieczny?

Przede wszystkim – pokój jednoosobowy. Przebywanie samemu, bez stałego kontaktu z innymi osobami, z osobną toaletą, zapewnia nam bezpieczeństwo. Warto udać się w sprawdzone miejsce. Ważne abyśmy znali opinie innych klientów hotelu, aby upewnić się, że to miejsce na dobrym poziomie, które zadba o wysoki poziom zabezpieczeń w czasach epidemii. Istotne jest, aby hotel stosował się do restrykcji i przestrzegał wszystkich zasad BHP.

Nie decydujmy się na podróż jeżeli towarzyszą nam jakiekolwiek objawy chorobowe. Zadbajmy o zdrowie swoje oraz innych. Jeżeli jesteśmy pewni swojego dobrego stanu zdrowia, udajmy się w podróż przestrzegając wszystkich zaleceń, zachowując odpowiedni dystans i stosując częstą dezynfekcję.