Menu Zamknij

Jaki wakacyjny środek transportu wybrać?

Już podczas rezerwacji wakacji na stronach biur podróży decydujemy o środku transportu, którym dotrzemy na miejsce wypoczynku. Jaki środek transportu zdaje się być najkorzystniejszą opcją?

Podróż samochodem

To zarówno wygodna ale i męcząca opcja. Nawet podróż nad polskie morze z odległego końca Polski może być dla kierowcy wyczerpującym początkiem wakacji. Plusem jest jednak możliwość postoju i zaczerpnięcia powietrza w każdej, wybranej przez nas chwili. Jedynym ograniczeniem w ilości zabieranych przez nas rzeczy jest wielkość naszego bagażnika.

Lot samolotem

Samolot jest uznawany za najbezpieczniejszy środek transportu. Niestety często ceny lotów mogą przyprawić o zawrót głowy. Rekompensuje  to jednak krótki czas podróży. Należy pamiętać też, że ilość rzeczy, które możemy zabrać ze sobą jest ograniczona.

Transport wodny

To rodzaj komunikacji, którą możemy dostać się do państw, które dzieli od nas morze czy ocean. Nie jest to dobry wybór dla osób, które cierpią na chorobę morską. Czas podróży również nie zachęca, choć z pewnością będzie to niezwykła przygoda pozostawiająca wspomnienia na całe życie.